Wartościowe książki dla 9 latki

Wstęp

Jakie Książki dla 9 latki polecane przez pedagogów na prezent wybrać? Polecamy dwie pozycje, które pokochają dziewczynki:

– “Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” – Francesca Cavallo, Elena Favilli

– “Profesor Astrokot odkrywa kosmos” – Dominic Walliman, Ben Newman

“Opowieści na dobranoc na młodych buntowniczek”

“Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” to znakomita pozycja dla każdej dziwwczynki. Książka przedstawia historie 100 ważnych kobiet, sportowczyń, naukowczyń, polityczek czy bojowniczek o prawa człowieka. Jest to naprawdę inspirująca i wartościowa książka, którą powinna mieć na półce każda 9 latka. 

“Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” stroni od nudnego biografizmu. Zamiast tego przedstawia krótkie, ciekawe historie z życia wybitnych kobiet, dostosowane do wieku małych odbiorczyń. Zarówno dzieci, jak i rodzice będą zachwyceni tą pozycją. Pozwala ona dostrzec, ile ważnych kobiet wpłynęło na losy świata. Książka pokazuje, że podział na zawody męskie i żeńskie jest niewłaściwy – kobiety mogą robić obecnie co tylko chcą, mogą pełnić funkcje uchodzące niegdyś za męskie, co jest bardzo ważnym przesłaniem dla młodych dziewczynek. Każda dziewczynka powinna wierzyć, że może w przyszłości zmienić świat! Bez wątpienia uznać można, że książka przedstawia różnorodne wizje świata i uniwersalne wartości. Dodatkowy atut stanowią znakomite ilustracje – każda w innym stylu!

“Profesor Astrokot odkrywa kosmos”

“Profesor Astrokot odkrywa kosmos” to znakomita pozycja dla tych dziewczynek, których ciekawią sprawy wszechświata. Profesor Astrokot w przystępny sposób opisuje Układ Słoneczny i inne fascynujące obszary kosmosu. Ta książka sprawi, że takie zjawiska jak mgławice czy czarne dziury przestaną być dla dziecka zagadkowe. Nie jest to standardowa pozycja dla dziewczynek – tym bardziej warto kupić ją 9 latce, by zaszczepić w niej ten typ zainteresowań. Świetne ilustracje umilą podróż przez kosmos. Ta książka, tak jak inne pozycje z serii przygód z Profesorem Astrokotem, oswaja z zagadnieniami naukowymi i daje przy tym mnóstwo frajdy.