Prezent dla 9 latki. Jakie książki warto podarować młodej czytelniczce?

Dziewiąty rok życia to niesamowity okres w życiu każdego dziecka. Pociechy uczą się nowych umiejętności, nabywają różne doświadczenia, nawiązują kontakty z rówieśnikami, a także szukają odpowiedzi na nie raz trudne pytania, które zaprzątają ich dorastające umysły. Z tego powodu doskonałym podarunkiem dla każdej dziewczynki w tym wieku są utwory Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Jej powieści w subtelny i magiczny sposób poruszają problematykę tematów takich jak odnajdywanie szczęścia, pomaganie innym czy budowanie własnej osobistości. Do tych dzieł należą tytuły “Kwiat paproci” oraz “Pracownia Aurory”. To idealne książki dla 9-latki próbującej lepiej zrozumieć ludzi i świat, w którym funkcjonuje. Lełne empatii, zachwycające powieści wspomogą rozwój każdej podopiecznej. 

W poszukiwaniu radości 

“Kwiat paproci” to poruszająca powieść o wytyczaniu własnej życiowej drogi i odnalezieniu najważniejszych wartości. Zosia to przeciętna dziewczynka, która z zainteresowaniem spogląda na innych ludzi. Bohaterka zastanawia się, jak to możliwe, że wszyscy wokół są uśmiechnięci, gdy ona sama nie odczuwa szczęścia. A może nie potrafi go zrozumieć? Nurtujące pytania skłaniają ją do zrobienia internetowego testu na bycie radosnym. Aplikacja stwierdza, że Zosia na pewno jest wesoła i podsyła jej coraz to nowsze pomysły na poprawienie humoru. Czy radość naprawdę zależy od koloru paznokci, otrzymanych prezentów, kwiatów lub czekoladek? Czy raczej jest to odczucie, które nabywa się na drodze własnych wyborów oraz decyzji? Dziewczynka podejmuje się niemałego wyzwania, aby wreszcie zrozumieć, jak działa szczęście. Powieść Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel powinna znaleźć się na półce każdej dorastającej czytelniczki. Pisarka wraz z Marianną Oklejak stworzyła niepowtarzalną książkę, w której udowadnia, że materialne potrzeby nie mają znaczenia przy drobnych, samodzielnych gestach. 

Pielęgnowanie uczuć 

“Pracownia Aurory” to fantastyczna powieść, w której serce odgrywa najważniejszą rolę. Aurora przez całe życie zajmowała się naprawianiem oraz leczeniem złamanych serc. Teraz musi zamknąć swoją pracownię i przejść na emeryturę. Jej działalność przestała być potrzebna, ponieważ ludzie nie dbają już o własne uczucia. Kobieta jest zmuszona opuścić lokal przy ulicy Rzemieślników, który zapewne stanie się siedzibą kolejnego banku. Jednak pewnego dnia zjawia się u niej dziewczynka z mnóstwem trudnych, niemal filozoficznych pytań. Odpowiedzi do nich nie znajdzie się nawet we wszechwiedzącym internecie! W takim razie czy starsza pani będzie w stanie ich udzielić? Czy udowodni, że ludzkie przeczucia mają większą wartość niż algorytmy wyspecjalizowanych systemów? “Pracownia Aurory” jest dojrzałą powieścią, która przekona do siebie zarówno dzieci, jak i rodziców. To niezwykle ciekawy utwór poświęcony trosce o własne serce. Będzie on wyjątkowym upominkiem dla wszystkich dziewięciolatek.