Książkowe prezenty dla 9 latki

Czytanie książek to przeniesienie się do innego świata, to moment kiedy wyobraźnia może pracować na najwyższych obrotach. Książki mają wiele zalet poczynając od rozwoju mowy, a kończąc na uwrażliwieniu dzieci na różne problemy społeczne. Dlatego książka to idealny prezent dla dziewczynki.

Inspirujące opowieści

Książki dla 9 latki w starej wersji powinny być inspirującymi historiami. Dziewięć lat to wiek, w którym dziewczynki powoli wchodzą w okres dorastania dlatego wybierając książkę na prezent dla tej grupy wiekowej warto pamiętać, że typowe bajki mogą być już zbyt dziecinne i warto skupić się na opowieściach, które będą inspirować i budować poczucie własnej wartości, które u dziewczynek w tym wieku często jest mocno zachwiane. Na szczęście rynek wydawniczy idzie mocno z duchem czasu i ma sporo ciekawych propozycji do zaproponowania.

Książki, które warto kupić

Nie sposób jest wybrać spośród wszystkich proponowanych książek przez różne wydawnictwa listy tych najlepszych. Gusta czytelnicze są różne i dla jednej dziewczynki jedna książka może okazać się wspaniała, a dla drugiej ten sam tytuł może być przeciętny, ale biorąc pod uwagę opinie i recenzję innych użytkowników zawsze znajdzie się chociaż kilka tytułów, które warto polecić.

Do tych tytułów należą m.in.:

– “nadzwyczajne wspaniałe kobiety, które tworzyły historię” Kate Pankhurst

– “zaginiony świat koni” Tomasz Jaros

– “opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet” Elena Favilli, Francesca Cavallo

– “Gabi a właśnie, że jest pięknie!” Magdalena Różczka

– “Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania” Izabela Jąderek

– “niezbędnik każdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie” Anita Naik

– “Jagna i ekowyzwanie” Ewa Nowak

– “to właśnie Polki” Dorota Skwark

– “czym jest…przyjaźń” Francesca Fabris

– “Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczynki” Monica Peitx

Kilka z tych propozycji to książki, które warto by wręczyła na prezent dziewczynce mama i porozmawiała z nią o dojrzewaniu, emocjach i tym co czeka ją w najbliższym czasie. Tego typu książki to dobry punkt zaczepienia do takiej rozmowy i zadawania przez dziewczynkę pytań.